"Minden coaching célja a résztvevők önbizalmának építése és megerősítése.
Coachként abban kell segítenünk az embereknek, hogy önmagukért legyenek sikeresek...
Pozitív énképpel távozzanak a coachingról és bízzanak abban, hogy sikerülni fog, amit szeretnének. Ha így gondolkodnak, akkor valóban sikerrel fognak járni"
[Whitmore]

Mi az a coaching?

Hogyan működik, mire jó, kinek való, ...?

A coaching egy olyan kérdésekkel teletűzdelt mély beszélgetéssorozat, amely 

  • az álmodozásból elvezet oda, ahol lenni szeretnél 
  • több oldalról közelít meg dolgokat, feltár más nézőpontokat
  • segít felismerni az akadályokat és leküzdeni a belső ellenállást
  • leépíti az önkorlátozó hiedelmeidet, felépíti az önbizalmadat
  • feltérképezi és mozgósítja az erőforrásaidat
  • arra inspirál, hogy a legtöbbet és legjobbat hozd ki magadból

Milyen témákat hozhatsz?

  • keresed a választ a "Ki vagyok én?" kérdésre 
  • nem tudod, merre tovább érettségi vagy diploma után 
  • nincs elég bátorságod a coming out-hoz 
  • kiköltöznél a mama-hotelből, de nem tudod, hogy mondd meg 
  • eltűnt két óra a napodból úgy, hogy észre sem vetted 
  • amikor körbenézel a munkahelyeden, nem tudod, hogy mit keresel ott / viszed tovább a családi tradíciót, de igazából teljesen másra vágysz
coaching

Ha nem tudod, hogy merre indulj, ne aggódj, a velem való beszélgetések után kapisgálni fogod majd és a kép is kitisztul. Egyet kérek: légy maximálisan őszinte, nyitott és elszánt a változásra – ez már három, de hát a jóból sose elég! Ha ezek megvannak, akkor együtt tudunk működni és hidd el, beüt az a „ménykű”. Segítek megérteni a gondolataidat, lerántjuk a leplet a kifogásaid, korlátaid, félelmeid miértjéről és új nézőpontokat fedezünk fel.

Azt ne várd, hogy minden szavad után lelkesen ujjongok, tapsolok vagy vállon veregetlek, viszont ha már megfogalmazod a valódi célodat, támogatlak, bátorítalak, ösztönözlek, motivállak, hogy el is érd. Mindeközben arra is rájössz, ki is vagy te valójában, hiszen a változáshoz nagy fokú önismeret is szükségeltetik, ami magabiztosságot eredményez.

Nem azt fogom feszegetni, hogy miben nem vagy sikeres – arra már úgyis rájöttél, a körülötted lévők valószínűleg ezt dörgölik az orrod alá nap mint nap. Abból főzünk, ami van – arra építünk, amiben jó vagy » ez adja a stabil alapot a ledönthetetlen bástyához.
A célodat emészthető darabkákra szedjük - valld be őszintén, a kisebb falatokat te is könnyebben lenyeled, nem igaz? Játékos feladatokkal, gyakorlatokkal olyan szituációkra készítelek fel, amelyekkel élesben is könnyedén veszed majd az akadályokat. Az apró sikerek motiválnak, magabiztossá tesznek és megugrod velük a célt. 

Ne foglalkozz azzal, mások mit gondolnak rólad!
Ne kételkedj abban, hogy valamit jól tudsz csinálni  » hidd el és csináld!

Jó-jó, de mégis, meddig tart ez az egész?

Általában 3-4 alkalom szükséges kérdéskörönként, de ez változhat mindkét irányba (hamarabb is lezárhatjuk, de meg is hosszabbíthatjuk). Egyszerre csak egy témát szedünk szét és építünk újra. Ha több is felmerül, az már egy következő folyamat. Az ülésekre két hetente kerül sor, a beszélgetések pedig 45 (max 60) percesek.

Mi történik az ingyenes konzultáció során?

1.

Megbeszéljük a célodat és átfogó tervet dolgozunk ki: meghatározzuk, mivel szükséges foglalkozni, mire fókuszálunk, mit szeretnél elérni és mit kell tenni érte.

2.

Megbeszéljük, kinek mi a felelőssége és hogy számodra mitől lesz sikeres a coaching.

3.

Megbeszéljük az ülések számát, rendszerességét, időkeretét, anyagi vonzatát.

4.

Tájékoztatlak a titoktartási kötelezettségemről.

Foglalj időpontot az ingyenes konzultációra!

Ha érdekel, mennyire vagy coacholható, kattints ide:

Ez egy kérdőív. Ígérem, rövid lesz és semmilyen kötelezettséggel  nem jár.

"A coaching tanulást célzó beszélgetés, mely a problémamegoldást és a fejlődést szolgálja. Nem több és nem kevesebb, mint fejlesztő, támogató, együtt gondolkodó, de a problémamegoldást nem átvevő szakértői hozzáállás. Konkrét módszereket használó készség, ugyanakkor pedig művészet, amely az iskolázott intuícióra támaszkodik. A coaching célja, hogy személyes és szakmai fejlődés révén optimális szintre emelje az egyén és a csoport teljesítményét". 
[Dr. F. Várkonyi Zsuzsa]

>